2.C – leden 2024

Po vánočních prázdninách jsme se do školy vrátili plní sil. I když jsme měli poměrně velkou pauzu v učení, nic jsme nezapomněli a pustili jsme se do třídění hlásek a psaní u /ú/ů. V matematice jsme se posunuli a konečně jsme začali počítat do stovky, i když zatím jen po desítkách. V prvouce jsme se zabývali měsíci, dny v týdnu, ročními obdobími, všichni už se vyznáme v kalendáři. Tvořili jsme o výtvarné výchově a pracovních činnostech, moc se nám povedly paní Zimy, nebo obrázky tří králů, které jsme vytvořili v rámci projektového dne. Také jsme dokončili kurz plavání a poprvé v tomto roce jsme cvičili v hale. Do školy pak za námi přijeli hudebníci z cimbálové muziky Réva. S dětmi si zazpívali písničky různých hudebních žánrů. Všichni jsme byli nadšení a i překvapení, co všechno se dá za doprovodu cimbálu zahrát, a ještě ke všemu to zní skvěle. Zapracovali jsme také na vztazích ve třídě. Spolu s lektory ze střediska volného času Labyrint Kladno jsme si zahráli zábavné hry na podporu třídního kolektivu. V rámci různých aktivit jsme museli spolupracovat, na všem se domlouvat, a to nebylo někdy vůbec jednoduché. To se ukázalo i na naší hodině vaření. Ve skupinkách jsme se museli dohodnout, co budeme společně vytvářet, a přinést si suroviny. Výsledek byl ale skvělý, všichni jsme si pochutnali na pomazánkách, ovocných pohárech, různých drincích, či palačinkové dortu. Skvělým zážitkem pak byla hodina chemie s maminkou Martina, paní učitelkou Horákovou. Ta nás zábavným způsobem seznámila s vlastnostmi prvků. Předvedla nám i několik efektních pokusů a my jsme byli nadšení, že jsme se zase jednou mohli stát alespoň na chvilku chemiky. Moc děkujeme. I letos pošleme své zástupce do školního kola recitační soutěže. Nebylo vůbec lehké vybrat pouze dvě děti, od minulého roku se nám ve třídě vytvořila už velká skupinka zdatných recitátorů. Nakonec se recitace nejvíce povedla Adince a Martinovi, Lucka bude náhradník pro případ nemoci. Vrcholem pak byl závěr měsíce. Okamžik, na který jsme se všichni těšili – předávání pololetního vysvědčení. I když se nějaké dvojky tu a tam objevily, všichni jsme měli radost z moc pěkných výsledků naší společné práce.