2.C – leden 2023

V úterý 3. ledna jsme se ve zdraví sešli po vánočních prázdninách ve škole. Byl to náš první společný den v novém roce 2023, a tak jsme si v ranním kruhu vyprávěli zážitky z vánočních i povánočních dní. Nemohli jsme zapomenout na nejmilejší dárečky, které na nás čekaly pod stromečkem, na skvělé chvilky prožité v rodinném kruhu i na nekonečné čekání na příchod Nového roku! Celý leden jsme pilně pracovali a opakovali si znalosti za 1. pololetí, protože na konci měsíce nás čekalo vysvědčení. Než jsme se ale do učení pořádně obuli, navštívili jsme společně s pracovníky ČEZ virtuálně elektrárny obnovitelných zdrojů energie. Během tohoto programu jsme zjistili, jaké jsou možnosti získávání energie ze slunce, vody a větru. V následujícím týdnu jsme si zpříjemnili chvilky návštěvou knihovny, kde jsme si povídali o knížce „Dubánek a tajný vzkaz“ a ve skupinkách plnili úkoly, které si pro nás připravila paní Chvojková. V programu „Tonda obal na cestách“ si mohli žáci vyzkoušet, jak si dokážou poradit s odpadem, zda ho umíme správně roztřídit a jak se odpad dále zpracovává. V úterý 24. ledna jsme si se třídou 1. A užili senzační projektový den mimo školu v Národním zemědělském muzeu v Praze. Nachází se zde mnoho zajímavých expozic a zajímavostí, a to vše je provázeno interaktivními činnostmi. Děti si užily například vaření na tabletech, chytání ryb v potoce, hledání cestičky z Krtečkova bludiště, nakupování a mnoho dalšího. Velký úspěch sklidil také program „Pod lupou“, kdy se každý alespoň na chviličku mohl stát vědcem, pracovat v laboratoři nebo zkoumat semínka pod mikroskopem. Poslední lednový došlo na rozdávání vysvědčení. Rozzářené tváře a spokojené úsměvy mluvily za vše. Určitě se všichni mohli svými známkami doma pochlubit! Těším se na další práci se šikovnými dětmi i ve druhém pololetí.