2.C – květen 2023

Květen, lásky čas... Asi nejkrásnější a nejmilejší měsíc. Venku nám všechno nádherně kvete, příroda je ve svém živlu a ve škole je třeba ještě žáky něco naučit. Než odkvetou kaštany... Počátkem května jsme využili příjemného slunečného počasí a společnými silami si zasadili naklíčená semínka hrachu. Za pár dní nám rostlinky pěkně povyrostly, a tak si je žáci mohli odnést domů. Už teď se těšíme na bohatou letní úrodu. V pátek 12. května si žákyně 9. ročníku v rámci projektu "Velcí učí malé" pro nás připravily zajímavé činnosti do hodiny matematiky. Děti byly nadšené a děvčata si mohla vyzkoušet, co obnáší učitelská profese. Třeba se jednou před žáky vrátí. Hned v pondělí 15. května jsme vyrazili směr Český ráj. Čekalo nás báječných pět dní školy v přírodě, plné her a zábavy. Pro mnohé to bylo první delší odloučení od rodiny, ale zvládli to na jedničku s hvězdičkou. Všichni si odvezli krásné zážitky a nové zkušenosti. Ve středu 24. května si žáci v hodině tělesné výchovy užili společné cvičení se švihadly pod vedením zkušené lektorky. Byla to nejen zábava, ale pro některé i velká dřina. Také hodiny výtvarné výchovy jsme v měsíci květnu zasvětili oblíbenému tématu - filmové a divadelní tvorbě. Děti si mohly vyzkoušet, co obnáší práce výtvarného grafika a vytvořily poutavé plakáty dle vlastní fantazie.