2.C – květen 2022

Květen byl ve druhé cé měsícem dobrých skutků. Při akci “Velcí učí malé” učili v naší třídě žáci z 9.B matematiku a prvouku. Všichni se snažili a učení s deváťáky bavilo malé i velké. Ve výtvarce jsme do výtvarné soutěže společně namalovali netopýry. Také byla příležitost se na besedě o houbách dozvědět od odborníka mykologa pana Malého mnoho zajímavých a důležitých informací. Naši třídu navštívil Ználek, který poradil, jak se zachovat v situacích, kdy nám někdo ubližuje nebo říká něco co se nám nelíbí. Mnozí se svým kamarádům dokázali omluvit za nepěkné chování a pochopili, že špatné chování k ostatním se jim nevyplatí. Naše dvě spolužačky si převzali ocenění za úspěšnou reprezentaci naší třídy v soutěži ” ZŠ Unhošť má Talent”. Gratulujeme. Poslední den v měsíci květnu přišel do školy dospělý bratr Valerie. Povídal nám o práci hasiče. Ukázal, že se do těžkého hasičského oblečení dokáže obléknout včetně bot během několika sekund. Děti si vyzkoušely i hasičskou helmu. Bylo to skvělé a pár dní poté přijelo ke škole hasičské auto, a to jsme si mohli důkladně prohlédnou a vyzkoušet, jak se stříká z hasičské hadice.