2.C – květen 2021

Květen a "májový deštík"

Měsíc květen nás trošku zaskočil svým spíše aprílovým počasím. Proto jsme více času trávili ve škole, kde jsme si výuku zpestřili zajímavými on-line besedami. Na tu první jsme se opravdu moc těšili. Ve středu 12.5. jsme se na dálku sešli s panem geologem Matyášem Machkem. Ochotně nám odpovídal na všechny připravené dotazy, především o zkamenělinách, vzniku naší planety, době dinosaurů a o zajímavých kamínkách, které jsme si na ukázku přinesli. Také jsme navázali na skvělý komiks o zemětřesení a seismických vlnách, který jsme si předem přečetli a někteří také vytiskli a vybarvili. Na závěr jsme viděli parádní pohyblivý model o zemětřesení, chrlení lávy a posunu zemských (oceánských) desek. Ukázka se nám moc líbila, a tak se těšíme, že se někdy do Geologického ústavu vrátíme, snad už i osobně, na návštěvu.

Přesně za týden jsme se zúčastnili zajímavé besedy o zdravé výživě „Zdravá 5“, kde jsme se také dozvěděli užitečné informace ke správnému, ale hlavně vyváženému stravování. Pracovali jsme s interaktivní tabulí, říkali jsme si, jaké jsou důležité potraviny pro náš vývoj a na závěr jsme si nakreslili talíř s jídlem, přesně podle doporučení o zdravé výživě.

Pokud nám to počasí dovolilo, chodili jsme ven. Někdy na školní zahradu, jindy jsme se šli projít k rybníku Bulharu, kde jsme si parádně protáhli tělo a zahráli si oblíbené hry.

Na co jsme ale nikdy nezapomínali, bylo pozorování přírody, nádherné záplavy květů na stromech a keřích a štěbetání mladých ptáčků, kteří se právě vydali na svou první prohlídku okolí. Ne nadarmo se říká, že máj je lásky čas...