2.C – duben 2022

Duben ve 2.C 1. dubna jsme zaseli velikonoční osení. Pečlivě jsme je zalévali a krásně vyrostlo. Také jsme se učili třídit odpad do barevných kontejnerů a povídali jsme si, jak dlouho se v přírodě některé odpadky rozkládají. Pak jsme se vypravili s rukavicemi a pytli na hřiště a sbírali jsme věci, které do přírody nepatří. Bylo toho hodně. Za odměnu jsme dostali diplom a nálepky. Těsně před Velikonocemi jsme prožili barevný týden. Každý den jsme se snažili přijít do školy oblečení v určené barvě. Bylo hezké, že se většina dětí snažila se obléci v náležité barvě. V hodinách čtení si povídáme o knížkách, které si někdo přečte a líbí se mu. Někteří si už vedou čtenářský deník. Také jsme se vypravili do městské knihovny. Paní knihovnice nám ukázala, jak jsou knížky uspořádány a jaká pravidla platí pro půjčování knížek. Někteří už do knihovny chodí a někteří se přihlásili až po této návštěvě. Je tam mnoho zajímavých knížek. Na konci měsíce jsme jeli na exkurzi do záchranné stanice pro volně žijící zvířata v Kladně- Čabárně. Paní průvodkyně nás celým areálem provedla a zajímavě povídala o osudech zvířat v záchranné stanici. Nejvíc nás upoutala orlí samice, které poranění nohy nedovolí žít ve volné přírodě. Nemůže létat a poraněný pařát neumožní chytat kořist. Je navždy odkázána na pomoc lidí. Bylo pěkné, že pan ředitel nám zblízka ukázal nejnovější přírůstek. Mládě kalouse ušatého našli lidé pod vysokým stromem. Vítr asi shodil hnízdo. Jeho sourozenec to nepřežil a on by bez pomoci lidí uhynul hladem. V záchranné stanici ho pravidelně, každé tři hodina krmí a až vyroste vypustí ho zpátky do přírody. V závěru exkurze jsme pozorovali hospodářská zvířata, která jsme také mohli krmit. Osud zraněné orlice nám není lhostejný. Ve třídě jsme se domluvili, že uděláme dobrý skutek a uspořádáme sbírku, kterou věnujeme na záchranu tohoto dravce. Některé děti přispěli ze svých uspořených peněz, někteří poprosili rodiče, přispěla paní asistentka i paní učitelka a vybrali jsme 4105 Kč. Děti také vybraly jméno. Říkáme jí Ruby. Naše třída bude mít na kleci certifikát o adopci. Všechny, kteří přispěli hřeje dobrý pocit. Určitě se zase půjdeme na teď už naši Ruby podívat. 30.dubna jsme prožili ve znamení čarodějnického učení. Vypravili jsme se k rybníku, kde jsme plnili nejrůznější čarodějnické úkoly. Bylo krásné počasí a všechno jsme dobře zvládli.