2.C – duben 2021

Aprílový duben – 2.C

V úterý 6.4. jsme se opět vrátili k on-line výuce před obrazovky našich počítačů. Vyprávěli jsme si zážitky z netradičně prožitých velikonočních svátků a těšili se na nástup do školy, který byl plánovaný na pondělí 12. dubna. Ve škole nás nově čekalo testování, ale především kamarádi a tradiční vyučování. Některé zapeklitosti v učivu bylo zapotřebí názorně vysvětlit, ukázat si správný postup na tabuli a zajásat, když jsme všemu porozuměli. Trošičku nás to všechno unavilo, a tak jsme téměř každý den chodili ven. Tam jsme si v rámci prvouky a pracovních činností vyzkoušeli, jak je snadné nechat naklíčit hrášek a fazole na ubrousku, také jsme se proběhli na školní zahradě (v rouškách), chodili jsme na procházky, a ještě jsme venku u stolečků kreslili obrázky ke Dni Země.

Na konci týdne si děti své minizahrádky odnesly domů, aby se rostlinkám pěkně dařilo, když se týden neuvidíme. A že máme úspěšné pěstitele dokazují zaslané fotografie a ukázky přesazených rostlin na on-line setkáních.

V posledním dubnovém týdnu jsme hlasovali o nej… roušku, kterou vyhlásil Žákovský parlament. Výběr nebyl vůbec snadný, ale absolutní vítězku jsme zvolili téměř jednohlasně. Také v pátek 30. dubna nás čekal mimořádný den - „Čarodějnické učení“, které pro nás připravila čarodějnice Kleofýna I. Luštili jsme, doplňovali křížovky, vybarvovali korále pro Kleofýnu, počítali příklady se závorkou, aby nám vznikl obrázek, hledali jsme ukryté živočichy, pomáhali jsme s doplňováním bylinek a plodů do kouzelného lektvaru, a hlavně jsme si celý školní den užili v převleku za čarodějnice, čaroděje a kouzelníky. A že jsme měli převleky dokonalé a moc hezky jsme pracovali, odměnila nás Kleofýna I. samými dobrotami – smaženými brouky a pavouky, „zdravými“ pizzami, párky v rohlíku, hamburgery a dokonce žvýkačkou, abychom si ji, jako správné čarodějnice a čarodějové, mohli lepit do vlasů!!! 😉😂🙂

Prostě parádní den.