2.C – červen 2023

Tak tu máme poslední školní měsíc! Závěr školního roku se nám mílovými kroky blíží a nás čekají poslední události. Mezi ty příjemné patří hned první den tohoto měsíce - Den dětí. Ve škole jsme si ho užili v pátek 2.6., aby nám příliš nenarušil výuku ke konci týdne. Čekalo na nás dopolední promítání pohádkového příběhu v kinosálu v Unhošti a sladká odměna - zmrzlina. Dětský den si mnozí z žáků užili také po svém, o čemž svědčí obsah prací volného psaní na téma "Víkend". Mezi ty (pro někoho) méně příjemné události měsíce června patří závěrečné shrnutí učiva a následné písemné práce. Zvládli jsme je bez výrazného zaváhání a zároveň si upevnili znalosti, které jsme se ve druhém ročníku naučili. V pondělí 12. června jsme vyrazili na výlet do Koněpruských jeskyní. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí nejen z historie, ale také nám pan průvodce velice vtipným a poutavým způsobem zpříjemnil prohlídku v podzemí. Na závěr si děti mohly na památku zakoupit nějaký ten suvenýr. Čtvrtek 15. června patřil "dobrému skutku". Všechny třídy z budovy v Komenského ulici navštívily unhošťský Domov seniorů, aby svým pásmem písní za doprovodu hry na akordeon paní učitelkou Kateřinou Procházkovou zpříjemnily den zdejším klientům i zaměstnancům. A ještě jeden dobrý skutek pro obyvatele tohoto Domova... děti nakreslily a napsaly vlastní pohlednice s pozdravem a přáním krásného léta. Tak snad to mnohé potěšilo a vykouzlilo úsměvy na tváři. Poslední hodiny výtvarné výchovy jsme věnovali kreslení křídami na chodník. Děti vytvářely různé kompozice, kterými se staly součástí. Díla to byla opravdu nápaditá a zdařilá. Den před vysvědčením jsme si užili v přírodě a na dětském hřišti, kde jsme hráli různé hry a těšili se z příjemného slunečného počasí. Pátek 30. června patřil vyhlášení nejlepších čtenářů, rozdávání vysvědčení a loučení. Byly to krásné dva roky společné práce, radosti a zážitků. Přeji všem krásné prázdniny a hodně úspěchů v novém školním roce!