2.C – červen 2022

Poslední školní měsíc začal vesele Dnem dětí. Paní učitelky s pomocí deváťáků připravily na školní zahradě zábavné úkoly a kolem rybníka Bulhar pohádkovou stezku. Počasí se vydařilo dětí z devítek byly obětavé a zmrzlina nakonec byla hezkou tečkou za tímto školním dnem. K naší škole přijelo hasičské auto, ale naštěstí nic nehořelo. To jen dobrovolní hasiči z Braškova nám ukázali svoji techniku a dovolili všem důkladně si auto prohlédnout a vyzkoušet si, jak se stříká voda z hasičské hadice. Některé děti možná od září rozšíří řady mladých dobrovolných hasičů v Braškově. Ve škole jsme psali závěrečné kontrolní práce a společně ve skupinkách malovali obrázky pro cyklistický závod, který projížděl Unhoští. Před prázdninami jsme také měli besedu o tom, jak se máme chovat k cizím psům. Naučili jsme se, co dělat, když nás napadne zlý pes. V červnu jsme také byli pasováni na čtenáře. Slavnostní pasování proběhlo na zahradě muzea za přítomnosti rodičů. Připravila ho paní knihovnice Chvojková, kterou už známe z našich návštěv v unhošťské knihovně. Všichni dostali na památku pěknou knížku a pamětní list. Na školní výlet jsme se vypravili do plzeňské ZOO. Provedla nás paní průvodkyně, od které jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o zvířatech a zažili jsme spoustu zajímavých okamžiků. Viděli jsme lvi ze vzdálenosti 50 cm, kteří v kleci čekají až jim dobudují nový výběh. V červenci budou v Plzni k vidění lví mláďátka. Navštívili jsme i podzemí, kde byli vidět krysy, potkani, pavouci a jiná havěť. Zařádili jsme si i v lanovém parku. Setkali jsme se s Michalem Nesvadbou, který přijel předat dětem ze 2.A ceny za 2. místo v soutěži ”Srdce s láskou darované”. Maminka spolužáka Pepíka nás pozvala do restaurace “U Pepína”. Připravila pro všechny popcorn, malinovou limonádu, zmrzlinu, pytlíček s čokoládou a bonbony. Měli jsme plánovanou vodní bitvu, ale počasí nám nepřálo. Místo vodní bitvy, střílely děti vodními bombami na cíl. Moc mamince i babičce děkujeme. Byl to hezký den v závěru školního roku.😀 Dlouhou dobu jsme připravovali a nacvičovali překvapení pro rodiče, jako poděkování za jejich starost a péči. Vyrobili jsme si masky a naučili jsme se písničku, která se nám zalíbila. Pak jsme poprosili o pomoc paní učitelky Gábinu Fraj a Kačku Procházkovou. Gábinka nás natočila a sestříhala video, Kačka nás doprovodila na klavír. Všem přejeme hezké prázdniny a těšíme se až se v září zase sejdeme.