2.C – březen 2022

V březnu nás stále trápili nemoci, a proto se školní soutěže v recitaci mohla zúčastnit z naší třídy jen Madlenka. Škoda. Byla to moc pěkná akce. 8. března jsme se konečně vypravili do Prahy do Divadla Spejbla a Hurvínka. Na podzim nám to překazil koronavirus. V divadle se nám moc líbilo. Prohlédli jsme si výstavku loutek. Pohádka”Jak s Máničkou šili všichni čerti” byla trochu strašidelná, ale také legrační, a hlavně to dobře dopadlo. Plni dojmů jsme pak ve škole malovali obrázky se Spejblem, Hurvínkem a Máničkou. Moc se povedly a paní učitelka poslala některé obrázky do divadla. S Masopustem jsme se všichni z naší školy rozloučili společným zpíváním na chodbě. Bylo nám dobře a veselo. V prvouce jsme si povídali o pokojových rostlinách a jak o ně máme pečovat. Každý si zasadil malou rostlinku. Teď je musíme zalévat a kypřit a až povyrostou, tak si ji vezmeme domů. V březnu jsme se začali učit násobilku. Máme speciální sešit Lap book, děláme různé soutěže a zatím nám to jde dobře a baví nás to. Moc se mám líbilo, když nám paní asistentka Mirka přinesla do třídy ukázat živou křepelku a její vajíčka. Někteří viděli křepelku úplně poprvé.