2.C – březen 2021

První březnový den jsme se poprvé v novém roce 2021 také my, druháci, zapojili do distanční výuky. Nejsme žádní nováčci, proto jsme se bez větších problémů sešli v hojném počtu na první on-line hodině českého jazyka. Přišlo nám to zase docela dobrodružné, dá se říci, že jsme se i těšili. Nejprve jsme hlavně opakovali a procvičovali, ale další týden jsme se již seznámili s novým učivem z matematiky – počítáním se závorkou. Bylo nutné si vše pravidelně připomínat, abychom v daném postupu nechybovali, ale nakonec to až tak těžké nebylo. Také v českém jazyce na nás čekalo něco nového… Bylo potřeba odůvodnit si psaní souhlásky uvnitř a na konci slova pomocí jiného tvaru nebo slova příbuzného. Ještě teď, na konci března, stále slova procvičujeme, ale určitě to jde o moc lépe než na začátku. Už je to pro nás docela hračka, jednoduchá slova jako med, dub, lev, led nebo let, ale i ta trošičku těžší jako hříbky, žabky, zahrádky, obrázky a další, nám už nedělají potíže.

Nesmíme ještě zapomenout, že březen je Měsíc čtenářů, a tak jsme se zúčastnili zajímavého on-line povídání o nových knížkách, které nám představila paní Chvojková z Městské knihovny. Ale ani my jsme ve čtení nezaháleli a na hodinách českého jazyka jsme si s chutí četli e-knihu On-line ZOO, která nás pomocí zvířecích hrdinů seznámila s nástrahami internetu, které na nás mohou číhat při práci s počítačem, tabletem nebo mobilem. Bylo to opravdu poučné a velice pěkně napsané.

Celý tento měsíc byl také bohatý na různé soutěže, do kterých jsme se s chutí zapojili. Některé děti potěšila soutěž na téma „Vesmír“, jiní se rádi zúčastnili výroby přáníčka pro dobrou věc a ostatní si s chutí vyrobili pro své blízké velikonoční dekoraci. A protože se Velikonoce blížily mílovými kroky, připravila si pro nás paní Štěpánová z Melicharova vlastivědného muzea v Unhošti poutavé on-line vyprávění o velikonočních tradicích. Krásně se to poslouchalo... A tak jsme se začínali pomalu těšit na velikonoční volno, které nám připomene, že Velikonoce jsou nejkrásnější svátky jara.