2.B – září 2020

Prázdniny utekly jako voda a všichni jsme se sešli 1. září ve škole. Potěšilo nás, že jsme zase pohromadě i s naší paní učitelkou.

V průběhu září jsme opakovali vše, co umíme z 1. třídy. V českém jazyce procvičujeme čtení a psaní. Když si na některá písmenka nemůžeme vzpomenout, paní učitelka nám je připomene. V matematice trénujeme počty do 20, ale někteří z nás se zapotí i při počítání do 10.

Hodiny tělesné výchovy trávíme na bazénu při akvaparku v Kladně. Paní učitelky z plavecké školy Medúza nás rozdělily do družstev podle našich dovedností ve vodě. Během výuky plavání se učíme mnoho nového a vždy se těšíme, až si vezmeme některou z barevných pomůcek.

Ve čtvrtek 24. září jsme se vydali do Melicharova vlastivědného muzea, kde se konala výstava zahrádkářských výpěstků. Prohlédli jsme si úrodu z unhošťských zahrádek a fotografie z činnosti místního zahrádkářského spolku. Na stěnách jsme poznali obrázky našich slunečnic vyrobených v hodinách výtvarné výchovy s paní učitelkou Radkou Briaskou. Mnoho nového jsme se dozvěděli na muzejním dvorku. Viděli jsme různý hmyz, zajímavé kameny a voňavé bylinky. Největší zážitek pro nás bylo rýžování zlata a sopka chrlící modrou lávu. Paní Štěpánové velice děkujeme za úžasné vyprávění a ukázku sopečné činnosti.