2.B – září 2022

Ve čtvrtek 1. září nám začal nový školní rok, pro nás již druhý. Sešli jsme se v naší třídě 2.B, kde nás čekala naše paní učitelka. Během tohoto dne jsme se pozdravili s kamarády a seznámili s novými spolužáky. V následujících dnech jsme si vyprávěli zážitky z prázdnin. Bylo jich tolik, že jeden den nám nestačil. Léto bylo krásné a plné překvapení, ale teď už na nás čeká Agáta a Matýsek s novým učivem. Nejprve jsme si připomněli Školní řád, seznámili se s rozvrhem hodin a nastavili si třídní pravidla, která se snažíme dodržovat. Když jsme vše zvládli, přišel čas na opakování učiva z 1. ročníku. V českém jazyce procvičujeme s Agátou čtení, znalost tiskacích i psacích písmen. V matematice jsme s Matýskem zopakovali sčítání a odčítání do 20. V prvouce tentokrát Oskar zůstal v 1. třídě a my máme na pomoc kamarády, kteří chodí také do druhého ročníku. Protože prostory školy známe, připomněli jsme si, jak se bezpečně chovat nejen ve škole, ale i mimo ni. V rámci tělesné výchovy nám začal plavecký výcvik, který probíhá v plavecké škole Medúza na Kladně. Jsme rozděleni do družstev a už za první měsíc umíme mnoho nového. Někdo z nás se již přestal vody bát, někdo se už dokáže potopit a někteří dokonce do vody skočí. V polovině září jsme navštívili Unhošťské muzeum, kde se konala „Výstava zahrádkářských výpěstků“. Nejvíce se nám líbily kytky masožravky a obří dýně. Děkujeme paní Štěpánové za pomoc s pojmenováním rostlin a rozluštění, která dýně je nejlepší na okrasu či na jídlo. Ke konci měsíce jsme zahájili „společné zpívánky“ s ostatními žáky, kteří chodí k nám do školy v Komenského ulici. Chodby se proměnily v jeviště a školou se rozléhaly tóny mnoha písniček.