2.B – únor 2024

Únor ve třídě 2.B se nesl ve znamení zážitků a nového učiva. Přestože je tento měsíc v kalendáři zapsán jako nejkratší, naši žáci stihli prožít mnohé zajímavé chvíle. Začátek měsíce byl ve znamení masopustních oslav. Dne 13. února se třídy z budovy Komenského proměnily v pestrý průvod tradičních masopustních masek. Děti měly možnost projevit svou kreativitu a zároveň se seznámit s lidovými tradicemi. Společně jsme prošli Unhoští, zpívali a hráli. Významným bodem programu bylo setkání se záchranářem Markem dne 15. února, během kterého si žáci osvojili základy první pomoci. Hravou a zároveň věcnou formou se naučili, jak postupovat při krvácení nebo zástavě srdce. Tato praktická dovednost je důležitou součástí celoživotního vzdělávání a může v budoucnu zachránit životy. Vzdělávací program v únoru neopomněl ani tradiční školní předměty. V českém jazyce byl kladen důraz na pravopisné jevy týkající se psaní i/y po tvrdých a měkkých souhláskách, což představuje základní kámen pro správné ovládání mateřského jazyka. V matematice jsme pokračovali v rozvíjení schopností počítat do 100. Tělesná výchova tentokrát přinesla nový stimul v podobě projektu Olympijský diplom. Děti měly možnost vyzkoušet si různé disciplíny, které testovaly jejich rychlost, ohebnost, stabilitu a další fyzické předpoklady. Cílem bylo nejen posílit fyzickou kondici, ale i pomocí hravé formy zjistit, ke kterým sportům mají žáci nejblíže. Třída 2.B se těší na nadcházející jaro plné dalších výzev a nových příležitostí pro učení a osobní rozvoj. Únor byl sice krátký, ale o to intenzivnější a plný nezapomenutelných zážitků, které přispěly k rozvoji každého žáka.