2.B – únor 2023

Začalo nám 2. pololetí. V průběhu měsíce jsme si užili den pololetního volna a týden jarních prázdnin.

Začátkem měsíce nám skončila výuka plavání a my si domů odnesli „mokré vysvědčení“. Následující týden proběhlo školní kolo recitační soutěže. Velká gratulace patří Elence, která získala 1. místo a bude reprezentovat naši školu v oblastním kole pro ZŠ „Slánka“.

Protože únor je dobou masopustu, vypravili jsme se do muzea. Paní Štěpánová nám vyprávěla mnoho zajímavostí o historii tohoto období. Ukázala nám masky, které nesměly v průvodech chybět a povídala nám, jaký úkol zastávaly.

I když byl únor krátký, získali jsme mnoho nových vědomostí. Během vyučování pracujeme ve dvojicích nebo ve skupinách. Tvoříme společné projekty, kterými si opakujeme osvojené učivo. Učíme se, že důležitá je nejen spolupráce, ale i tolerance a nenarušování činnosti ostatních skupin. V hodině českého jazyka i matematiky jsme si vyzkoušeli práci se školními iPady.