2.B – únor 2022

Tak máme za sebou první měsíc druhého pololetí. Byl plný událostí a utekl o to rychleji, že jsme si užili jarní prázdniny. Před prázdninami jsme stihli navštívit městské muzeum, kde probíhala výstava k 55. výročí Pochodně. Někteří z nás do oddílu Pochodeň chodí, a tak jsme mohli spolužákům leccos vyprávět. V hodině výtvarné výchovy jsme si trochu dopředu vyrobili přáníčko k Valentýnu, protože nás právě v tomto termínu čekaly vytoužené jarní prázdniny. Ty zase utekly….a my byli zpátky ve škole. Ale přišlo milé překvapení. Jako třída jsme vyhráli 1. místo v tipovací soutěži od ČS a.s., která probíhala v rámci vzdělávacího projektu Abeceda peněz. Paní učitelka nám sice s tipem hodně pomohla, ale tašku plnou dárkových předmětů jsme dostali všichni. Měli jsme velkou radost. Pět odvážných dívek se přihlásilo do recitační soutěže. Nejprve proběhlo třídní kolo, z kterého postoupily čtyři do kola školního. Jak dopadly, se dozvíte v měsíci březnu. Samozřejmě se pilně učíme nové věci a procvičujeme ty známé, ale stihli jsme ještě vytvořit obraz, který bude vystaven v OC Central Kladno na výstavě „Jak děti vidí jaro.“ Výstava bude k vidění od poloviny března ve vestibulu obchodního centra. Určitě se přijďte podívat, jak naše dílo vypadá ve skutečnosti.