2.B – říjen 2022

Příroda kolem nás se mění každým dnem. Listy stromů barevně září, hub nosíme plné košíky a zahrádku postupně připravujeme na zimní období. Když ze zamračené a mlhavé oblohy vykoukne sluníčko, okamžitě máme dobrou náladu. Tak jako pilně pracuje příroda, tak pilně se učíme i my ve škole. V českém jazyce jsme zvládli abecedu. Nyní si osvojujeme druhy vět, vyhledáváme je v textu nebo je tvoříme. Procvičujeme čtení se správnou intonací a pomocí otázek pracujeme s daným textem. V matematice se snažíme zautomatizovat počty osvojené v 1. ročníku. Matýsek však nezahálí a posunul nás v počítání o kousek dál. Učíme se sčítat a odčítat do 20 s přechodem přes 10. V hodinách řešíme různorodé slovní úlohy a početní pyramidy, nakupujeme v obchodech nebo soutěžíme. Do hodin jsme zařadili nový pojem – geometrie. Pravítko sice známe, ale zjistili jsme, že když ho správně uchopíme a přiložíme, dokážeme narýsovat pěkné obrázky plné domečků, panáčků nebo zvířátek. V rámci hodin prvouky jsme ve dvojicích vytvořili pojmové mapy a tím si zopakovali probírané učivo „Škola". Za pěkného počasí jsme podnikli vycházku po Unhošti, abychom poznali nejen krásy města, ale si i zopakovali znalosti z dopravní výchovy. Na základě získaných poznatků jsme ve skupinách zhotovili poutavé plakáty plné informací. Každý týden máme rozmanitý. V pondělí se naše třída rozzáří krásnými obrázky a výrobky, které vyrobíme o výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Ve středu se vypravíme na Kladno, kde si užíváme výuku plavání a v pátek si zpříjemníme konec pracovního týdne písničkami. Během celého měsíce čarovala nejen příroda, ale i naše paní učitelky, které pro nás nachystaly mnoho zajímavých akcí. Nejprve jsme měli výukový program „Zdravá 5“. Paní lektorka nás během dvouhodinového bloku seznámila s principy zdravého stravování a motivovala k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a přirozené realizace do životního stylu. Za spolupráci a získávání „zdravých pětek“ jsme získali velkou pochvalu. O pár dní později přišla příjemná změna ve vyučování. Školní jídelna se na chvíli proměnila v divadlo, vyrostly v ní kulisy, hlediště a my s napětím sledovali pohádku „Čert a Káča“. Ke konci měsíce jsme se zapojili do projektu „Puntíkový den“, jehož cílem bylo šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění. Měsíc utekl jako voda a my si užili podzimní prázdniny. Když jsme se vrátili do školy, na tabuli jsme spatřili velký nápis „Halloweenské učení“. V průběhu celého dne jsme plnili úkoly plné netopýrů, pohádkových příšerek a pavouků. Za celodenní práci jsme si zasloužili velikánskou pochvalu, medaili za vynikající výkon a sladkou halloweenskou odměnu. Před námi je měsíc listopad. Uvidíme, kdo bude slavit narozeniny nebo svátek a co nového nás čeká.