2.B – říjen 2020

Měsíc říjen už nebyl jen o opakování učiva, ale začali jsme se učit něco nového.

V českém jazyce dokážeme srovnat slova podle abecedy a tím si usnadníme např. vyhledávání různých pojmů v encyklopediích.

V matematice zdoláváme sčítání do 20 s přechodem přes základ. Řešíme slovní úlohy, doplňujeme tabulky, pracujeme s matematickým dopočítadlem a v počtech soutěžíme mezi sebou.

Oskarova prvouka nás provází podzimem, vyjmenujeme podzimní měsíce, poznáváme stromy jehličnaté i listnaté a pozorujeme měnící se krajinu kolem nás.

V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme pracovali venku. Malovali jsme na chodník před školou a v parku stavěli domečky pro malé broučky.

6.10. naši třídu navštívila lektorka společnosti EKO - KOM s výukovým programem „Tonda Obal na cestách“, který podporuje u dětí vytváření odpovědnosti za životní prostředí. Během jedné vyučovací hodiny se žáci učili rozeznávat základní druhy odpadu a měli možnost ujasnit si, co patří do barevných popelnic, které jsou běžně na ulicích. Prostřednictvím video ukázek se seznámili s možnostmi skladování a zpracování odpadů. Za snahu, kterou žáci projevili při třídění odpadu, obdrželi od paní lektorky záložku, která neslouží jen jako pravítko, ale také jako nápověda, co dáme do barevných kontejnerů.

7.10. jsme měli další hodinu plavání. Paní učitelky z plavecké školy Medúza děti učily, jak se udržet na hladině a správně splývat, jak podplavat podložku nebo jak se nebát podívat pod vodou.

Od 14.10. máme distanční výuku. Nejprve žáci pracovali podle zadaných úkolů, následující týden se zapojili do on-line výuky. V hodinách se snažíme pokračovat v učivu dále, ale chybí nám společné chvíle ve škole. Dětem patří velká pochvala za práci a rodičům poděkování za pomoc při připojování dětí přes aplikaci Microsoft Teams.