2.B – prosinec 2023

Čas letí jako splašený a zase se nám blíží nejzářivější období v roce – Vánoce. Vánoční svátky jsou symbolem klidu, míru a radosti ze společně strávených chvil. A i když si tyto hodnoty snažíme připomínat po celý rok, prosinec je měsícem, kdy si je uvědomujeme nejvíce. V naší třídě jsme se na tento čas náležitě připravovali a nejen to. Prosinec byl nabitý různými aktivitami, které nám rozšířily obzory a přinesly mnoho nezapomenutelných zážitků. Zahájili jsme prvního prosince čertovinami – pohybovým dopolednem v hale, které pro nás s nadšením připravili starší ročníky. Nechybělo ani tradiční setkání s Mikulášem, andělem a čerty, které se konalo 5. prosince přímo ve třídě. Děti měly možnost prožít kouzelné chvíle plné napětí a radosti. 8.12. nás pak navštívil odborník na finanční gramotnost, který nás vtáhl do světa peněz a naučil nás několik základních pravidel, jak s nimi nakládat. Učení o penězích může být zábavné a my jsme si to dokonale užili. Dvanáctého prosince jsme se vypravili do Toulcova dvora na program „Zvířecí detektiv“. Tam jsme se stali malými detektivy a pomocí pobytových znaků jsme stopovali zvířata. Bylo to dobrodružství, při kterém jsme poznali spoustu zajímavostí o životě našich čtyřnohých a křídlatých přátel. O týden později, osmnáctého prosince, jsme zavítali do Melicharova muzea, kde jsme se seznámili s adventními zvyky a tradicemi. Naučili jsme se o historii Vánoc a o tom, jak se tyto svátky slavily v minulosti. Vrcholem prosince byla naše třídní besídka, která se konala 21.12. Ve svátečně vyzdobené třídě jsme si vyměnili dárky, zazpívali si vánoční koledy a užili si společně poslední dny před vánočními prázdninami. Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci těchto akcí, a všem dětem za jejich nadšení a zájem. Přejeme vám všem klidné a pohodové vánoční svátky, plné lásky a štěstí. Ať jsou tyto dny pro vás všechny zdrojem energie a inspirace pro nadcházející nový rok.