2.B – prosinec 2022

Začátek měsíce se nesl ve znamení čertovského učení. Nejprve jsme měli akci „Čertoviny“, kterou si pro nás připravili žáci z 9. ročníku. Plnili jsme rozmanité pohybové i vědomostní úkoly, během kterých na nás dohlížela parta rohatých pekelníků. Všem deváťákům moc děkujeme za prima den. V plnění čertovských úkolů jsme pokračovali v pondělí 5.12. Sám pekelník Lucifer nám zanechal vzkaz, abychom pilně pracovali a netropili lotroviny. Když přišel Mikuláš s andílky a čerty, potěšili jsme je veselou pekelnou písničkou. Za snahu, píli a čertovskou oddanost na nás čekala sladká odměna.

Adventní čas rychle utíkal, nás však ve třídě ubývalo. Kašel, rýma a horečka nám daly pěkně zabrat. Ti, co odolávali virům a bakteriím, se nejen pilně učili, ale i připravili mnoho dárečků. Andílky a vánoční přáníčka vytvořili pro babičky a dědečky, kteří tráví čas v domově důchodců. Krásné obrázky s kočičkou nakreslili pro maminku a tatínka.

Poslední tři dny před vánočními prázdninami se nesly v duchu Vánoc. Vyprávěli jsme si, jak tento čas trávíme doma, co si přejeme pod stromeček a co nás asi čeká. Pro rodiče jsme zabalili nachystaný obrázek do vlastnoručně vyrobeného balícího papíru. S paní Bažantovou jsme si vyrobili překrásné ozdoby na vánoční stromeček. Přišel čas, na který jsme se těšili nejvíce - rozbalování dárečků a vánoční tombola. Štěstí při odkrývání kelímků přálo každému. Máme všichni nejen krásný dárek z tomboly, ale i mnoho dalších překvapení z třídní nadílky. S úsměvem ve tváři jsme si zpříjemnili poslední chvilky zpěvem vánočních písniček a tancem pod vedením našich šikovných spolužaček. Zbýval poslední den ve škole. Protože to byla středa, vydali jsme se na plavání. V bazénu zněly koledy a my si užili výuku s vánoční tématikou. A jaké přání máme do nového roku? Být všichni spolu ve škole v naší třídě 2.B.