2.B – prosinec 2021

Prosinec byl plný akcí a různých aktivit. Začali jsme tvořivými dílnami v divadle Lampion, kam jsme se dostali jako náhradníci za třídu, která byla zrovna v karanténě. V dramatické dílně jsme se dostali přímo na jeviště a vyzkoušeli si skupinové aktivity. Ve výtvarné dílně jsme si vyrobili masku exotického zvířete.

Při projektovém dni „Mikulášské učení“ mezi nás zavítal samotný Mikuláš a jeho pomocníci. Ve třídě jsme naštěstí, i po jejich odchodu, zůstali všichni, tak vstříc novým zážitkům.

Čekala nás tvořivá dílna, ve které jsme si vyrobili vánoční dekoraci – „Vánoční rukavičky.“

Další akcí bylo představení se zimní tématikou „Sněhulákovy trampoty.“ Dozvěděli jsme se mnoho informací o adventu, když byl v dobách našich babiček a prababiček. Tančili jsme, zpívali a zasoutěžili si. Vůbec jsme nezaháleli, a tak jsme stihli vyrobit i krásná, kreslená vánoční přáníčka, která jsme věnovali do domovů pro seniory. Věříme, že někomu udělají radost.

„Čtyřlístek“, kdo by jeho hlavní hrdiny neznal. U nás ve třídě se za ně proměnili čtyři naši kamarádi. S nimi jsme ve skupinách plnili úkoly v literární dílně. Dozvěděli jsme se mnoho informací o komiksu a krátký kreslený příběh jsme si zkusili i vytvořit.

Poslední školní den v roce 2021 jsme si všechny informace o Vánocích shrnuli a společně ho oslavili. Připravili jsme hostinu pro ptáčky venku i pro sebe ve třídě, viděli jsme unhošťský „Betlém“ od pana Dandy, který je každé Vánoce vystavený v městské knihovně. Rozdali jsme si dárky a zazpívali koledy.

O prázdninách si odpočineme a po nich hrrr do učení. Vždyť v českém jazyce se už učíme dělit souhlásky a v matematice začínáme počítat do „magické“ stovky.

Proto si všichni přejeme do nového roku hlavně zdraví a hodně, nejen studijních, úspěchů!

Vánoční zvyky a tradice – Projektový den v 2.B Poslední školní den v roce 2021 byl v celé naší škole věnován vánočním zvykům a tradicím. Program jsme měli opravdu pestrý a nabitý. Ráno jsme si dozdobili třídu a pod stromeček připravili dárky pro naše kamarády. Vyzkoušeli jsme osvědčené vánoční zvyky, ochutnali vánoční sušenky a tím jsme byli posilněni na cestu…. Šli jsme se do městské knihovny podívat na vyhlášený „Pohyblivý Betlém“ od pana M. Dandy. Je krásný. Cestou jsme ozdobili stromky pro ptáčky dobrotami, které jsme si pro ně přinesli.

Po návratu do školy jsme začali pracovat na vlastním, třídním Betlému a povedl se! Musíme ale přiznat, že jsme trochu pospíchali, protože už jsme se hrooozně těšili na dárky pod stromečkem.

Dočkali jsme se! Dárky jsme si rozdali a všichni jsme z nich měli velkou radost. Posvačili jsme cukroví s čajem a než den plný vánočních zvyků skončil, všichni společně jsme si zazpívali koledy na chodbě školy.

Krásné Vánoce a mnoho štěstí v roce 2022 přeje třída 2.B!!!