2.B – listopad 2022

Poslední podzimní měsíc byl plný krásných zážitků. Začátkem měsíce jsme se s kamarády z Komendy zúčastnili hudebně - výukového pořadu „Písničkový kolotoč“. Dozvěděli jsme se, proč a jak vznikají písničky, o čem jsou, co je refrén či jaký je rozdíl mezi písničkou lidovou a umělou, pomalou nebo rychlou. Po celou dobu jsme nejen pozorně naslouchali, ale také zpívali a tančili. Nezapomenutelným zážitkem byl výlet do Toulcova dvora. Ani deštivé počasí nás neodradilo a my se vydali poznat krásy tohoto střediska ekologické výchovy. Nejprve nás čekala dobrodružná cesta za pokladem, během které jsme se seznámili s tradicemi a zvyky v období adventu a vánočních svátků. Během plnění úkolů jsme pronikli do tajemství života našich venkovských předků. Ve svátečně vyzdobených prostorech byl program doplněn o rukodělné dílničky. Vyrobili jsme si svíčku ze včelího vosku a řetěz ze slámy. Domů jsme odjížděli sice trochu od bláta, ale s dobrou náladou, perníkovým pokladem a hromadou dárků. Následující den se naše třída zapojila do programu o finančním vzdělávání „Abeceda peněz“, který pro nás připravila Česká spořitelna. Hravou formou jsme se dostali do světa financí našich rodičů. Dozvěděli jsme se, odkud se peníze berou a proč není dobré utrácet všechny rodinné úspory. Snažili jsme se pochopit, co je rodinný rozpočet a jak o penězích přemýšlejí dospěláci. Přiblížil se konec měsíce. Ve škole se o první adventní neděli konalo „Vánoční setkání“. My, co jsme do školy zavítali, odcházeli jsme s mnoha vlastnoručně vytvořenými výrobky, s plným bříškem a roztančeným tělem. Abychom v této příjemné předvánoční atmosféře zůstali i nadále, přišli jsme v pondělí všichni vánočně nazdobeni. Všem nám to opravdu moc slušelo. Poslední den v měsíci patřil hodině plavání, která byla ve znamení čertovských hrátek. Během výuky jsme se nejen zdokonalili např. v potápění či skoku do vody, ale splnili i mnoho úkolů od našich čertích učitelek.