2.B – listopad 2021

Na začátku listopadu jsme se snažili ještě co nejvíce využít sluníčka a na tělesnou výchovu jsme vyrazili do přírody k rybníku Bulhar. Využili jsme přírodu a trénovali jsme slalom mezi stromy, hod přírodninou na cíl, soutěžili ve štafetovém běhu. Vyzkoušeli jsme si cestu důvěry před můstek, přes který nás převedl kamarád.

Také jsme letos poprvé vyrazili do městského muzea na výstavu „Škola, základ života!“ Výstava je moc povedená. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí z historie našich školních budov. Nejvíce se nám líbilo psaní na tabulku, psaní brkem a inkoustem. Také jsme si mohli vyzkoušet sezení v dřívějších lavicích a nahlédli do starých učebnic.

Velký dík patří paní Štěpánové z muzea, která na nás má nekonečnou trpělivost.

Den, kdy k nám přijíždí sv. Martin, jsme věnovali aktivitám, které nás vedli k tomu, abychom se dozvěděli co nejvíce. Také jsme si vyrobili svatomartinskou lucernu.

A pak to přišlo….karanténa větší části třídy….nebyli jsme v tomto školním roce první ani poslední. A tak jsme se učili hybridně. Zvládli jsme to, ale ve škole je to lepší. Neštěstí jsme se stihli vrátit na zahájení adventu. Advent jsme přivítali ve vyzdobené třídě a adventními úkoly. Uspořádali jsme vystoupení s nacvičeným vánočním pásmem na každém patře naší školy pro naše spolužáky…..a ohlas byl veliký. Všem se písničky a básničky moc líbily.

Taneční vystoupení do soutěže o talent školy nám předvedly i sestry Mederly.

Ale honem zpátky k učení. Třeba v českém jazyce už se učíme kam napsat ú nebo ů. V matematice jsme přeskočili přes dvacítku a začínáme se orientovat v číselné řadě do sta. Prázdniny jsou za rohem a pololetí za chvilku, tak nemůžeme zahálet.