2.B – listopad 2020

A máme za sebou další měsíc učení. I když listopad začal ve znamení distanční výuky, všichni jsme to zvládli na výbornou. Rodiče pilně školáčky připojovali na on-line hodiny. Za domácí výuku a úžasnou spolupráci bych ráda všem rodičům poděkovala.

Děti během distanční výuky pracovaly s plným nasazením, pilně se učily a na každé hodině bylo mnoho rukou nahoře. Zvládli jsme nejen hodiny českého jazyka, matematiky a prvouky, ale i tělesné, hudební a výtvarné výchovy. Úžasná byla např. on- line hudební výchova, kdy nás počítače přenesly do domácích koncertních sálů a my mohli sledovat své spolužačky a spolužáky, jak nejen hrají na různé hudební nástroje, ale i krásně zpívají.

Po svátečním 17. listopadu přišel ten očekávaný den. Ve středu 18.11. jsme se sešli ve škole a vůbec nám nevadilo, že za jiných podmínek, než známe. Každé ráno na nás čeká paní učitelka u vchodových dveří a když se převlékneme, společně odcházíme do třídy. Ani roušky či mytí a dezinfikování rukou nám nevadí, protože jsme zase spolu ve škole a můžeme se učit tak, jak to má být. Máme kolem sebe kamarády a učení nám takhle pohromadě jde snadněji.

A co už umíme? V hodinách českého jazyka jsme zvládli řazení slov podle abecedy a naučili se druhy vět. Teď už víme, když nám maminka např. říká: „Ukliď si pokojíček!“, je to věta rozkazovací. Dokážeme věty vymýšlet i určovat v textu. Snažíme se každý den číst nejen z čítanky, ale máme také svou knížku a v té čteme např. mladším sourozencům nebo mamince u vaření.

Hodiny matematiky jsou pro někoho procházkou růžovým sadem, ale pro někoho trnitým údolím. Máme již umět počítat do 20, protože na nás čekají velká čísla do 100. Ve dvojicích jsme počítali příklady s překvapením. Protože si umíme pomáhat, úkol jsme všichni splnili na velkou jedničku.

O hodinu prvouky jsme šli na procházku a pozorovali, jak se mění krajina kolem nás. Listnaté stromy už jsou skoro holé, květiny usychají a zahrádky začínají být smutné. V okolí školy jsme poznali smrky podle šišek, které jsou dlouhé a visí z větvičky dolů. Všechny získané informace o podzimu jsme využili při zpracování společné práce. Projekt se nám vydařil a my můžeme v Oskarově prvouce začít nové téma.

S paní učitelkou Radkou Briaskou pilně pracujeme v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy. Máme krásné výrobky a práce nás vždy baví. Již nyní jsme připraveni na čertovské učení a adventní čas. Čerti zdobí naše okna ve třídě a betlém dělá radost rodičům doma.