2.B – leden 2024

Po přivítání Nového roku jsme se opět vrátili do školních lavic plni elánu a s chutí se pustili do dalšího učení. Leden pro nás byl měsícem plným nových výzev, ale i úspěchů. Rádi bychom se s vámi podělili o to, co všechno jsme za tento měsíc stihli. V oblasti českého jazyka jsme se zaměřili na rozlišování tvrdých a měkkých souhlásek, což nám pomáhá lépe porozumět pravopisu našeho mateřského jazyka. V matematice jsme se odvážili k počítání do 100, což pro nás byla velká výzva, ale zároveň i radost, protože jsme se na tento milník již dlouho těšili. Můžeme s hrdostí říci, že nám to velmi dobře jde. Nezapomněli jsme se také intenzivně věnovat rozvoji čtenářské gramotnosti, což považujeme za základní kámen naší další vzdělávací cesty. Kromě akademických úspěchů jsme měli možnost ukázat naše dovednosti i mimo třídu. Na konci měsíce jsme si napsali pololetní testy, které jsme zvládli na výbornou. Dalším významným úspěchem bylo dokončení plaveckého výcviku, kde se každý z nás posunul ve svých dovednostech a zaslouženě získal "mokré vysvědčení". Leden byl také měsícem plným zajímavých akcí. Dne 15.1. jsme měli možnost vychutnat si vystoupení cimbálové muziky Réva přímo v naší školní hale. Akce "Zboříme ledy", která se konala 22.1., byla zaměřena na pohybové aktivity a stmelení našeho kolektivu. V rámci projektu "Mléko do škol" jsme se 26.1. věnovali přípravě pomazánek a dalších pochutin, což bylo nejen poučné, ale i velmi chutné. A nakonec, 31.1. jsme si převzali naše pololetní vysvědčení, které odzrcadlilo veškerou naši píli a úsilí. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další společně strávené měsíce plné nových poznatků a zážitků.