2.B – leden 2023

Měsíc leden byl bohatý na získávání nových vědomostí a zároveň obohacen o zajímavé akce konané ve škole. Nejprve jsme virtuálně zavítali do elektrárny v Dukovanech. Díky poutavému podání moderátorů skupiny ČEZ jsme se nejen dozvěděli, jak se elektřina vyrábí, ale i se přenesli z lavic do nejstřeženějších prostorů v zemi.  Druhá virtuální prohlídka směřovala do elektráren obnovitelných zdrojů energie. Během tohoto programu jsme zjistili, jaké jsou možnosti získávání energie ze slunce, vody a větru.  Následující týden jsme navštívili městskou knihovnu. Paní Chvojková nás provedla knížkou „Dubánek a tajný vzkaz" a my jí ukázali, jak jsme se někteří ve čtení zlepšili. Na základě práce s textem jsme ve skupinách vytvořili koláže plné informací. Další akce, která nás obohatila o mnoho nových poznatků, byl vzdělávací program o třídění a recyklaci odpadu "Tonda Obal na cestách". Během činností jsme se dozvěděli, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí.  V hodinách prvouky jsme během skupinovky zhotovili poutavé plakáty a tím si zopakovali znalosti z tematického celku "ROK". Plnění úkolu ukázalo, že je prima mít kolem sebe kamarády, kteří poradí a pomůžou. V posledním lednovém týdnu se konalo třídní kolo recitační soutěže. Velká pochvala patřila všem, kteří s rodiči našli básničku a naučili se jí zpaměti. Do školního kola jsme vybrali Elenku, Paty a Leti. My jim budeme držet pěsti, aby se jim vše povedlo. Přiblížil se konec měsíce a nás čekalo první vysvědčení tohoto školního roku. Paní učitelka nás za práci pochválila, protože všichni jsme se posunuli ve znalostech o kus či kousek dál. My jí slíbili, že se budeme pilně učit, abychom načerpali další nové poznatky ve všech předmětech.