2.B – leden 2022

Vánoce utekly stejně jako první čtyři měsíce tohoto školního roku a je tu leden. Vrátili jsme se odpočinutí a hned se pustili do práce. Hned v prvním lednovém týdnu jsme měli zajímavou přírodovědnou přednášku s názornými ukázkami. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací a zopakovali to, co už jsme věděli.

Neminulo nás několik karantén celé, nebo části třídy, ale to už nás nezaskočí. V takovém případě se učíme on line, nebo hybridně. To v době, když jsou některé děti ve škole a větší část doma. Trochu náročnější je vždy návrat do školy, kde se musíme zase chovat tiše, ohleduplně a dodržovat pravidla.

Stejně má většina z nás nejraději výchovy. V poslední tělesné výchově v hale, jsme hráli mnoho soutěživých her, moc nás to bavilo. Ve výtvarné výchově jsme tvořili krásné zimní obrázky a dekorace, které nám zdobí třídu. V hudební výchově se učíme nové písničky, poznávat hudební nástroje a jejich zvuky a také jsme se seznámili s Orffovými nástroji a mohli si je i vyzkoušet.

Od poloviny ledna máme v tělesné výchově plavání. Každou středu jedeme do plaveckého bazénu v Kladně. Jsme rozděleni do několika družstev podle výkonnosti a většina z nás je nadšená.

Poslední lednový den se zlomil tento školní rok v půli a dostávali jsme vysvědčení. I paní učitelka se na tuto chvíli těšila, možná stejně jako my. Vždyť ona rozdávala vysvědčení poprvé v životě. A teď hurá do druhého pololetí.