2.B – květen 2023

Během celého měsíce května jsme nejen opakovali osvojené učivo, ale i získali nové vědomosti ve všech předmětech. V českém jazyce jsme se seznámili se všemi slovními druhy a můžeme říci, že skoro všichni dokážeme ve větách najít podstatné jméno a sloveso. V matematice jsme si osvojili násobilku čísla 1, 2, 3, 4, 5. V prvouce jsme uzavřeli tematický celek „Člověk“. V hodině pracovních činností jsme se stali vynálezci. Paní učitelka nás chválila za kreativitu, nápaditost a vzájemnou pomoc při práci ve dvojicích. Výtvarná výchova se nám promítla do hodiny matematiky i českého jazyka a výsledkem jsou krásné obrázky. Nemůže však říci, že květen byl jen o učení. Nejprve jsme se vypravili do knihovny. Paní lektorka z nakladatelství Thovt nás během čtenářské dílny zavedla do světa lesního království a přiblížila nám děj knížek „Kamarádi z lesa“. V rámci skupin jsme si procvičili hledání slov podle určitého významu, při samostatné práci jsme museli prokázat čtenářské dovednosti. V pátek 12. května proběhla v naší škole akce „Velcí učí malé“. Dvě žákyně z 9. ročníku Barča a Áďa si u nás ve třídě vyzkoušely roli paní učitelky. Protože se blížil „Den matek“, vyrobili jsme si pod jejich vedením obrázek určený maminkám. Následující týden si pro nás kamarádi z 5.A připravili „Den plný her“.Všichni jsme si užili mnoho legrace během plnění úkolů a získali krásné odměny. Ke konci měsíce jsme se pěkně zapotili při workshopu „Cvičení se švihadly“. Během ukázky jsme s údivem pozorovali, co vše se dá se švihadlem nacvičit. Pod vedením velmi šikovné cvičitelky jsme se nejen zdokonalili v přeskoku přes švihadlo, ale naučili se i nové techniky.