2.B – květen 2022

Na začátku května se na nás „připravily“ dvě žákyně z 9.B a učily nás matematiku v den „Velcí učí malé.“ Bylo to zábavné a děkujeme za odvahu a skvělou přípravu. Téměř celá třída ale žila přípravou na školu v přírodě. Konečně jsme se dočkali a 9.května odjeli do vesničky Nové Hutě na Šumavě. Počasí nám celý týden přálo, a tak jsme většinu času trávili na výletech nebo hrami na přilehlé louce. Provázela nás hra s trpaslíky, kteří museli pomáhat zachránit království. Vše se nakonec podařilo, princezna byla vysvobozena a my jsme se všichni v pořádku vrátili domů. Jen ty pracovní listy nám zbyly nevypracované, ale to ještě stihneme. V týdnu po návratu ze školy v přírodě jsme měli mnoho zajímavých akcí. Při přednášce o houbách jsme se dozvěděli spoustu potřebných informací. Přednášku všichni sledovali s velkým zaujetím. Následoval program „Ználek“ – práce s dětským kolektivem. Měl děti navést k pochopení vlastního chování i chování k vrstevníkům. V závěru týdne jsme šli do oddělení dětské knihovny, kde byla pro nás připravena hra „O poklad kapitána Černovouse.“ Hra podporovala čtenářskou gramotnost. Děti pracovaly s knihami, učily se v nich orientovat, správně s nimi zacházet. Plnily úkoly a soutěžily ve družstvech. Také už byly vyhlášeny výsledky 1. ročníku školní soutěže ZŠ Unhošť má talent. V kategorii 1. - 3. ročníky vyhrály sestry Mederly, a tedy i Anička z naší třídy. Gratulujeme! Stihli jsme se i vyfotit. Fotili jsme se jako třída, a dokonce i pod vodou na lekci plavání. Začínáme nabíhat do cílové rovinky, ještě nám zbývá několik věcí k dokončení v učivu, ale už se blížíme do cíle.