2.B – květen 2021

Měsíc květen byl plný změn. Po rotační výuce jsme se konečně sešli ve škole. Nejprve jsme měli adaptační období. Vyprávěli jsme si zážitky a všichni jsme se shodli na tom, že ve škole s kamarády je nám fajn. Zpočátku jsme si museli zvyknout na dřívější vstávání nebo práci v lavicích. Říkali jsme si, co se nám povedlo a co potřebujeme ještě procvičit. Protože si vzájemně pomáháme, učení je jednodušší a baví nás.

První týden v rámci on-line výuky jsme se zúčastnili celorepublikového vzdělávacího programu „Zdravá 5“, který je zaměřený na zdravý životní styl. Paní lektorka nás zábavnou a interaktivní formou seznámila se zásadami zdravého stravování – správným složením jídelníčku pomocí výživového talíře, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky. Dozvěděli jsme se, že tento vzdělávací program je realizován společností Albert, do kterého chodíme nakupovat s rodiči.

Následující týden na nás čekalo překvapení ve škole. Paní učitelka ve třídě navodila sváteční atmosféru a my se přenesli prostřednictvím počítače a dataprojektoru do Hudebního divadla dětem. I když jsme seděli ve třídě, byli jsme součástí divadelního představení „Malý princ“. Herci nás svými hereckými výkony dokázali upoutat i takhle na dálku a vtáhli nás do děje příběhu. Nejvíce se nám líbily pasáže doplněné zpěvem. Po skončení jsme si příběh vyprávěli a každý z nás dokázal vypracovat několik úkolů z pracovních listů, které jsme spolu se vstupenkou od divadla obdrželi. Velké poděkování patří rodičům Šimona, kteří pro nás toto představení zakoupili.

Během celého měsíce jsme nejen opakovali osvojené učivo, ale i získali nové znalosti ve všech předmětech. V českém jazyce nás paní učitelka seznámila se všemi slovními druhy a můžeme říci, že skoro všichni ve větách dokážeme najít - podstatné jméno, sloveso, předložku a spojku. V matematice jsme se naučili násobilku čísla 2, 3, 4. Při počítání nám pomáhají řady násobků. My, kteří pilně trénujeme, příklady počítáme zpaměti. V geometrii jsme si zopakovali rýsování přímek a úseček. V prvouce jsme probrali tematický celek „Čas“. I když o hodiny hudební výchovy nesmíme zpívat, zažijeme vždy spoustu legrace. Pokud je pěkné počasí, trávíme hodinu venku na zahradě, kde trénujeme rytmizaci, taneční kroky nebo rapujeme. Hodiny tělesné výchovy trávíme vycházkami. V nohách za celý měsíc máme pěkných pár kilometrů. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme malovali a vyráběli krásné obrázky s paní učitelkou Briaskou.