2.B – duben 2024

V průběhu dubna jsme ve 2.B zažili řadu zajímavých událostí a aktivit. Tento měsíc byl nabitý úžasnými zážitky. Měsíc jsme zahájili přespávačkou ve škole "noc s Andersenem", která se konala 2. a 3. dubna. Během této akce jsme se ponořili do světa literatury a připomněli si dílo slavného pohádkáře H. C. Andersena. Tato noc plná čtení a kreativních aktivit nás spojila a zároveň posílila naši lásku ke knihám. Dvanáctého dubna jsme se virtuálně připojili k programu v elektrárně, kde bylo téma zaměřeno na distribuci elektřiny. Program byl interaktivní a zahrnoval i soutěž, ve které náš spolužák Viktor získal balíček od společnosti ČEZ. Devatenáctého dubna jsme navštívili Národní technické muzeum, kde jsme se účastnili programu Kids Labs Abrakadabra s tématem Chytří gurmáni. Malí výzkumníci si díky vzrušujícím chemickým pokusům zodpověděli klíčovou otázku – Proč jsou ovoce a zelenina barevné a zdravé? Workshop motivoval děti, aby přemýšlely o tom, co jídlo obsahuje a učí je analyzovat tyto látky prostřednictvím chemických experimentů. Dvacátého druhého dubna jsme oslavili Den Země projektovou výukou, která zahrnovala činnosti uvnitř i venku. Tato akce byla zaměřena na propojení učení s environmentální výchovou a ukázala nám důležitost péče o naše přírodní prostředí. Dvacátého čtvrtého dubna jsme navštívili divadlo Lampion v Kladně, kde jsme se zúčastnili dramatické a výtvarné dílny inspirované představením "Čarodějův učeň". Tato aktivita rozvíjela naši kreativitu a dramatické dovednosti. A konečně, dvacátého devátého dubna jsme podnikli exkurzi na Letiště Václava Havla v Praze, kde jsme prozkoumali různé části letiště, včetně plochy a hangáru, což nám poskytlo praktický pohled na fungování letištních procesů. Duben jsme zakončili tematickým čarodějnickým učením dne 30. dubna, kdy jsme se dozvěděli více o historii a tradicích spojených s tímto dnem. Celkově byl duben měsícem plným aktivit, které nás nejen vzdělávaly, ale i bavily a spojovaly. Těšíme se na další podobné zážitky, které nás čekají v nadcházejících měsících.