2.B – duben 2023

V průběhu měsíce dubna jsme zažili mnoho legrace během různých akcí. Začátek se nesel v duchu Velikonoc. Nejprve nás paní učitelka seznámila s tradicemi a zvyky tohoto období. Během činností jsme si vyrobili velikonoční kraslici plnou vědomostí získaných v jednotlivých předmětech. Již po druhé k nám do školy přijeli herci z „Divadla nejen pro děti – Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček“. Tentokrát jsme se aktivně zapojili do děje pohádky „Princezna se zlatou hvězdou na čele“. 20. dubna jsme se zúčastnili akce Žákovského parlamentu „Pyžamový den“. Ti, co měli na sobě rozmanitá pyžama, nezapomněli na svého oblíbeného plyšáčka. 21. dubna proběhl projekt „Den Země aneb Ukliďme Česko“. Nejprve jsme se vydali pouklidit okolí naší školy a poté si vyrobili Lapbook plný informací o třídění odpadu a ochraně naší planety. 27. dubna následovala akce „Zboříme ledy“. Pomocí zábavných her jsme spolupracovali v malých i větších skupinách. Podařilo se nám vždy najít společné řešení, a tak jsme zjistili, že jsme schopni vystupovat jako jeden tým. Poslední dubnový den ve škole byl plný čarodějů a čarodějnic. Užili jsme si sportovní aktivity pod vedením prima kamarádů z devátého ročníku a vyrobili si čarodějnickou knihu.