2.B – duben 2022

Ani v dubnu nebyla o školní i mimoškolní aktivity nouze. Začali jsme hned 1. 4., kdy jsme se zapojili do celostátní akce „Ukliďme Česko“ a šli jsme společně zbavit odpadků část Unhoště. Tak trochu dopředu jsme tím oslavili Den Země a i když bylo venku téměř zimní počasí, všichni jsme se do úklidu s vervou zapojili. S týdenním předstihem před Velikonocemi jsme se snažili dodržet barevný týden a šlo nám to báječně. Za každý den byl zvolen vítěz – král barvy dne, který měl nejvíce doplňků určené barvy. V tomto týdnu jsme byli také v dětské knihovně, kde jsme se seznámili s pravidly půjčování knih. S paní knihovnicí jsme si povídali o tom, co čteme a jak se ke knihám chováme. „Škola naruby“ byl den, kdy dobrovolníci z řad dětí mohli zkusit učitelské povolání a připravit si pro své spolužáky náplň hodiny. Ve třídě se našlo pět odvážlivců, kteří se své role zhostili na jedničku. Po velikonočních prázdninách proběhlo finále školní soutěže „ZŠ Unhošť má talent“. V soutěži jsme měli ze třídy jednu soutěžící, takže jsme byli fandit přímo v Sokolovně a vše jsme viděli v přímém přenosu. Konečně jsme vyrazili do Divadla S+H do Prahy. Těšili jsme se tam od října, kdy jsme již objednané představení museli kvůli karanténě některých tříd zrušit. Teď už to vyšlo a moc se nám představení i celé divadlo líbilo. Skoro to vypadá, že na učení nemáme čas, ale tak to opravdu není. Učíme se svědomitě. Na hodinu prvouky jsme vyrazili ven. Tvořili jsme květinové jarní mandaly, pozorovali změny v přírodě, a dokonce jsme si cestou zasoutěžili ve sportovních disciplínách. Svátek čarodějnic jsme oslavili plněním čarodějných úkolů jak při vyučování, tak venku. Rodiče žáka z 2.A pro nás i jiné třídy připravili spoustu úkolů, které jsme plnili na louce u rybníku Bulhar. Bylo to moc hezké dopoledne. A teď už se těšíme na školu v přírodě!