2.B – duben 2021

Měsíc duben byl ve znamení prezenční a distanční výuky. Po šesti týdnech práce doma jsme byli rádi, že se uvidíme ve škole. Vyprávěli jsme si zážitky a paní učitelce jsme ukázali, jak vytrvale doma pracujeme. Paní učitelka je na nás moc pyšná, protože tzv. „těstování“ nám jde skvěle.

V průběhu celého měsíce jsme se pilně učili. Ve všech předmětech procvičujeme osvojené učivo a přidáváme vždy něco nového. V českém jazyce jsme zvládli párové souhlásky a slova se slabikou dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě. V matematice se zdokonalujeme ve sčítání a odčítání do 100 a konečně jsme se dočkali vytoužené násobilky. V prvouce jsme uzavřeli tématický celek „JARO“. Na procházkách jsme pozorovali změny v přírodě a poznávali první jarní květiny.

Během distanční výuky nám paní učitelka do on-line hodiny pozvala pana Pavla Suchana, popularizátora vesmíru. Zažili jsme úžasnou besedu plnou vesmírných záhad a tajemství.

Po celou dobu jsme se těšili na neznámou pohádkovou postavičku, která byla ve vesmíru. Dozvěděli jsme se, že figurka Krtečka doprovodila astronauta A. Feustela během letu v raketoplánu Endeavour na Mezinárodní vesmírnou stanici v dubnu 2011.

Duben je věnovaný svátku naší planety. Den Země se každoročně koná 22.4., a tak i my jsme se tomuto tématu věnovali v on-line hodinách. V následujícím týdnu jsme ve skupinách zpracovali pohled na Zemi, jaká by měla být a co ji škodí. O vycházku jsme pak pozorovali, jak vypadá příroda kolem nás a říkali si, jak ji můžeme pomoci např. v našem okolí.

Nezapomněli jsme ani na soutěž žákovského parlamentu o nejoriginálnější roušku. Ve třídě proběhlo hlasování a my si vybrali tu nej…roušku, která bude reprezentovat naši třídu v celoškolním kole.

Poslední dubnový den patřil celodennímu projektu „ČARODĚJNICKÉ UČENÍ“. Do třídy k nám zavítala čarodějnice Mardželína, která je učitelkou v čarodějnické škole Kleofýny. Nejprve jsme si museli vymyslet čarodějnické jméno a zapátrat ve své hlavě, co rádi po čarodějnicku děláme. Protože jsme ve skupinách splnili požadavky pro přijetí do čarodějnické školy, pasovala nás Mardželína za pomoci své asistentky Dančelíny na členy své čarodějnické třídy. Za snahu a čarodějnickou píli jsme obdželi balíček s čarodějnickým překvapením a diplom za úžasný převlek.

Duben byl plný nových informací a zážitků. Už teď se těšíme, co nás čeká v měsíci květnu.