2.B- červen 2023

TĚŠÍME SE NA PRÁZDNINY Poslední měsíc školního roku máme za sebou. Cestovali jsme, navštívili různá místa v našem okolí a zažili mnoho legrace. 2.6. jsme si užili DEN DĚTÍ promítáním pohádky a sladkou odměnou v podobě zmrzliny. 12.6. jsme vyjeli do KONĚPRUSKÝCH JESKYNÍ, které jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách. Prošli jsme se podzemními chodbami v délce 2 kilometrů a mohli obdivovat např. Koněpruské růžice, excentrické krápníky či různé krápníkové útvary. V závěru prohlídky jsme po 80-ti točitých schodech vystoupali zpět do svrchního patra, kde jsme se na malý okamžik vrátili v čase. 19.6. jsme vyrazili na STATEK U MERLINA v Chyňavě. Cesta autobusem městské hromadné dopravy byla pro někoho premiérou a velkým zážitkem. Na statku jsme viděli zvířátka nejen hospodářská, ale i exotická. 23.6. nás čekalo pro velký úspěch promítání v kinosále. Velké poděkování patří panu Štěpánkovi, který nám věnoval svůj čas a zpříjemnil školáčkům z Komendy dopoledne pohádkou. 29.6. jsme trávili den v přírodě. Sluníčko krásně hřálo a nám venku na čerstvém vzduchu bylo fajn. Nastal poslední den v měsíci a všem to opravdu moc slušelo. Dostali jsme krásná vysvědčení a od paní učitelky kamaráda medvídka na prázdniny. A co ještě dodat? Přejeme Vám krásné prázdniny plné sluníčka, dobré nálady a nezapomenutelných zážitků – školáčci ze 2.B s paní učitelkou Marcelou.