2.B – červen 2022

Červen v 2.B

A bylo to tady. Začal poslední aktivní měsíc školního roku a jak jinak než oslavou svátku dětí. Slavili jsme ve třídě – různými hrami, ale i venku. Přijeli za námi hasiči z Braškova se svým výjezdovým autem, které nám představili a mohli jsme si ho důkladně prohlédnout. Vyzkoušeli jsme si i manipulaci s hadicí a nakonec jsme kropili Smetanovu ulici. Voda nás provázela i celé druhé pololetí, kdy jsme hodiny tělesné výchovy trávili v plaveckém bazénu v Kladně. Snaha dětí byla oceněna a zhodnocena „Mokrým vysvědčením.“ Úplně poslední dvě hodiny Tv jsme soutěžili na fotbalovém hřišti. Čekalo nás ještě několik zajímavých akcí. Přijeli za námi dva psí kamarádi a s jejich pomocí jsme se učili poznávat chování psů. Důležitá je i správná lidská reakce při setkání se psem. Právě to jsme nacvičovali při akci „Bezpečný pes.“ Loňský školní rok byl na společná setkání omezený, a tak nás tradiční „Pasování na čtenáře“ čekalo až letos. Pilně jsme se připravovali, naučili se básničky k abecedě, trénovali čtení, a tak jsme nakonec všichni úspěšně vstoupili do „čtenářského cechu“. Po pasování nás čekala sladká odměna v cukrárně. Musíme se pochlubit našimi úspěšnými malířkami, které byly oceněny ve výtvarné soutěži, která byla vyhlášena při cyklistickém závodu L’etape, který projížděl Unhoští. Dalším oceněným z naší třídy – přímo na Městském úřadu - byl Jakub, který se účastnil McDonald’s cupu. Na školní výlet jsme vyrazili do Zooparku Zájezd poblíž Buštěhradu. Při komentované prohlídce jsme se dozvěděli a viděli mnoho zajímavostí. Například krmení chameleona, surikat a opic, krajtu a její svléklou kůži, také jsme mohli být přímo v kozím výběhu nebo krmit prasátka. Vyřádili jsme se na nafukovacím koberci, nakoupili suvenýry. K našemu dobrému skutku jsme si zvolili adopci zvířátka právě v Zooparku Zájezd. Za vybranou finanční částku 3000 Kč jsme hlasováním zvolili zvíře maru. Pojmenovali jsme ji Tamara a teď jsme se na nějaký čas stali jejími adoptivními rodiči. V posledním týdnu jsme stihli ještě účast na předávání ceny pro 2. A, která se účastnila soutěže „Srdce s láskou darované“. Darovala ho Michalovi Nesvadbovi z Kouzelné školky a my jsme mu při návštěvě u nás ve škole mohli zazpívat naši písničku ze školy v přírodě a udělat si krásnou fotku. A teď už jen to vysvědčení a huráááááááá na prázdniny!!!

Na viděnou v září.