2.B – červen 2021

Blíží se nám konec června a všichni se těšíme na letní prázdniny. Sluníčko nám do třídy svítí již delší dobu, a tak se s námi paní učitelka učila i venku na školní zahradě.

Měsíc červen byl plný zážitků. První začal hned 2. června oslavou Mezinárodního dne dětí. Cestovali jsme v čase a vydali se do pravěku. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, prohlédli si pazourky, nakreslili si vlastní totem nebo pravěké zvíře a umleli mouku pro maminku na koláč. Na konci tohoto dne nás čekalo sladké překvapení, které nám v tomto horkém dnu moc chutnalo.

Následující týden jsme se zúčastnili on-line programu ZOO Praha. Na chvilku jsme se stali lovcem, sběrači, staviteli i mysliteli. Tento interaktivní program nás provedl světem zvířat. Vžili jsme se do role např. tučňáka, vlka nebo klokana. Pan lektor nám nastínil, jaké to je, vnímat svět jejich smysly. Také nám odpověděl na naše otázky a odpovědi doplnil jeho poznatky z cest po celém světě.

Předposlední týden ve škole byl ve znamení školních výletů. Dne 21.6. jsme se všichni druháčci vydali do Koněpruských jeskyní. Sluníčko pěkně hřálo, tak jsme se rádi v jeskyních ochladili. Dozvěděli jsme se, že Koněpruské jeskyně jsou nejdelším jeskynním systémem v Čechách se třemi patry a délkou přes 2 kilometry. Unikátní nejsou jen výzdobou, ale například i penězokazeckou dílnou či archeologickými a paleontologickými nálezy. Domů jsme se vraceli plni zážitků a upomínkových předmětů.

Ve středu 23.6. se do muzea z knihovny nastěhovala čtenářská strašidla. Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Unhošti proběhlo naše „Pasování na čtenáře“. Paní Chvojková s rytíři nás přivítala na muzejním dvoře plném čtenářských strašidel a skřítků. Recitovali jsme básně o písmenkách z abecedy, o měsících v roce a svým čtením prokázali, že jsme opravdoví čtenáři. Nakonec nás čekal slib, pokleknutí před rytíře a pasování na čtenáře. I když jsme měli po celou dobu velkou trému, tento den jsme si užili. Moc děkujeme muzeu za poskytnutí zahrady, paní Chvojkové za provázení celým programem a rytířům za podporu.

Celý měsíc jsme se také pilně učili. Zdolali jsme obsah učiva 2. ročníku ve všech předmětech. Protože jsme se pečlivě připravovali na závěrečné práce, všichni jsme je zvládli. Někdo se pěkně zapotil, někdo trochu zmatkoval, ale výsledky vůbec nebyly špatné. Paní učitelka je na nás moc pyšná, jak jsme si vše osvojili v této zvláštní době distanční a prezenční výuky.

A co nás ještě čeká? V pondělí 28.6. Den deskových her, v úterý 29.6. vycházka s překvapením, ve středu 30.6. slavnostní předání vysvědčení a potom krásné dva měsíce letních prázdnin. Paní učitelce jsme slíbili, že budeme na sebe dávat pozor, zažijeme spoustu legrace a nezapomeneme si občas procvičit nějaké to učivo.

Ráda bych touto cestou poděkovala rodičům za úžasnou spolupráci v této nelehké době a popřála Vám krásné letní dny. Dětem přeji nádherné prázdniny plné zážitků a nových kamarádů.

Marcela Veselská