2.B – březen 2023

V přírodě nám začalo meteorologické jaro, a tak všichni nedočkavě vyhlížíme teplo a sluníčko. Těšíme se, že si vezmeme jen mikinu a budeme s kamarády jezdit na kole, hrát fotbal nebo provětráme kolečkové brusle. Zima se však zatím nechce vzdát, proto pranostika „Březen, za kamna vlezem“ bude asi pravdivá.

První březnový den jsme se vypravili do divadla Gong v Praze. Divadelní představení „Mauglího poslední boj“ nás přeneslo do džungle plné zvířátek a ukázalo nám, že pevné přátelství dokáže zvítězit nad nenávistí a pomstychtivostí.

Přiblížil se čtvrtek 16.3., kdy se konalo oblastní kolo recitační přehlídky SLÁNKA pro ZŠ. Velká gratulace patří spolužačce Elence, která reprezentovala naši základní školu a umístila se na krásném 3. místě. Její kreativita a umělecké ztvárnění dodalo básničce velmi působivé pojetí.

V úterý 28.3. jsme na den učitelů zažili tzv. učení naruby, poněvadž některé spolužačky převzaly roli paní učitelky. Připravily si pro nás mnoho zajímavých pracovních listů a úkolů z českého jazyka, matematiky i prvouky. Paní učitelka pracovala pilně s námi a naše milé kamarádky zjistily, že upoutat všechny spolužáky najednou, není vůbec jednoduché.

V průběhu celého měsíce jsme také rozvíjeli čtenářské dovednosti se sovičkou Rozárkou. V rámci hodin českého jazyka prezentujeme spolužákům přečtené knížky. Během čtenářských dílniček si zdokonalujeme nejen správnou techniku čtení, ale učíme se naslouchat ostatním, respektovat jejich názor a společně plnit zadané úkoly.

Abychom se zdokonalovali ve čtení, potřebujeme tu správnou knížku, a proto jsme se vypravili do knihovny. Paní Chvojková nás nejprve zavedla do světa pohádek známého dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. Poté nám ukázala mnoho krásných dětských knih a naučila nás, jak se v knihovně máme orientovat.

Poslední březnový týden se nesl ve znamení blížících se Velikonoc. S úsměvem jsme si užili barevný týden, který jsme odstartovali modrým pondělím. Postupně následovalo šedé úterý, růžová nebo červená středa, rozmanitě zelený čtvrtek a zářivě žlutý či oranžový pátek. V průběhu těchto dní nám paní učitelka vyprávěla o nadcházejícím pašijovém týdnu, nebo-li o dnech posledního týdne před Božím hodem velikonočním.