2.B – březen 2024

V měsíci březnu jsme se v třídě 2.B ponořili do atmosféry jara a příprav na Velikonoce. Dne 18. března jsme se zúčastnili besedy na téma "Les a jeho obyvatelé", která nás vtáhla do tajů lesního života a otevřela nám nové obzory poznání přírody v jarním období. Dne 22. března jsme se věnovali soutěži matematický klokan a poté jsme navštívili knihovnu. Dne 27. března jsme v rámci aktivity "Učení naruby" dali šanci dětem, aby se postavily do role učitelů a připravily pro své spolužáky úkoly a procvičování. Celé učivo března bylo laděno do jarní atmosféry a příprav na Velikonoce. Týden před nimi jsme měli Barevný týden, kdy jsme se každý den oblékli do jiné, velikonoční barvy. V češtině jsme se soustředili na párové souhlásky a rozvíjeli čtenářskou gramotnost, zatímco v matematice jsme pokračovali v počítání do 100. V prvouce jsme dělali pokusy s nakličováním, pozorovali jsme jak a za jakých podmínek která semena klíčí. Domácí projekty na téma "Můj domácí mazlíček" děti pečlivě připravovaly, trávily nad nimi spoustu času a představily je svým spolužákům ve škole s nečekanou zručností a kreativitou.