2.B – březen 2022

V březnu jsme kromě učení stihli ještě mnoho aktivit navíc. Začali jsme ochutnávkou exotického ovoce, které jsme dostali v rámci programu „Ovoce do škol“. Nejlepší byla pomazánka z avokáda, na kterou nám paní asistentka dala i recept.

Ve školním kole recitační soutěže jsme měli čtyři zástupkyně a jedna z nich uspěla a postoupila do okresního kola, které proběhlo v polovině března ve Slaném. I když už dále ve velké konkurenci nepostoupila, děkujeme Aničce za reprezentaci.

V hodinách výtvarné výchovy jsme tvořili např. přání pro seniory nebo malovaná kuřátka do Velikonoční výzvy. Kuřátky si ozdobíme okna do Velikonoc a zapojíme se tak do sčítací akce kuřátek.

Jaro jsme uvítali zpěvem, kterým se rozezněla celá škola při „Pomasopustní veselici“. Také jsme přišli do školy v maskách. Jinak oblečeni jsme přišli i o „Teplákový den“.

Využili jsme prvních, jarních slunečných dnů a vyrazili v hodině prvouky do okolí školy. Plnili jsme úkoly a pozorovali změny v probouzející se přírodě.

Výstava „Jak vidí děti jaro“ v OC Central už je v plném proudu a vy si na ní, kromě mnoha jiných výtvarných děl, můžete prohlédnout i tři díla žáků z naší školy. Jedno z nich je naše.

V den svátku učitelů měly děti možnost vyzkoušet si učitelské povolání. Do „Učení naruby se dobrovolně přihlásily čtyři děti. Své výstupy měli všichni svědomitě připraveni a své role se zhostili na výbornou.