2.A – září 2022

S měsícem září přišel nový školní rok. Sešli jsme se v naší třídě 2.A. Pozdravili jsme kamarády a seznámili se s novou paní učitelkou. Všichni jsme si společně vyprávěli o dobrodružstvích, která jsme zažili o prázdninách. S paní učitelkou jsme si přečetli školní řád, který nám byl později nápomocen pro vytváření třídních pravidel. Ta jsme zpečetili otiskem ruky a slíbili si, že se budeme snažit pravidla dodržovat. Seznámili jsme se s rozvrhem hodin. V následujících týdnech nás čekalo opakování učiva. V učebnicích a pracovních sešitech nás provázejí dva kamarádi Agáta a Matýsek. Společně s nimi se můžeme těšit na nové učivo. V českém jazyce procvičujeme s Agátou čtení, znalost tiskacích i psacích písmen. V matematice opakujeme s Matýskem sčítání a odčítání do 20. V prvouce jsme si připomněli, jak se bezpečně chovat nejen ve škole, ale i mimo ni. O tělesnou výchovu necvičíme klasicky v tělocvičně, ale jezdíme plavat na plavecký výcvik, který probíhá v plavecké škole Medúza v Kladně. O výtvarnou výchovu a pracovní činnosti malujeme a vytváříme s paní učitelkou nádherná díla, která nám vždy paní učitelka vyvěsí na nástěnky ve třídě. S paní učitelkou o hudební výchovu nacvičujeme písničky a ke konci měsíce společně s ostatními žáky, kteří chodí k nám do školy v Komenského ulici, si je zpíváme na chodbách školy. Společné zpívání se nám všem moc líbí. Navštívili jsme Unhošťské muzeum, kde se konala „Výstava zahrádkářských výpěstků“. Největší úspěch měly kytky masožravky. Děkujeme paní Štěpánové za pojmenování rostlin a pěstiteli za obdarování jedné takové květiny do třídy. S každodenní zájmem se o ní společně staráme.