2.A – únor 2024

Únor se nesl ve znamení prázdnin, zahájili jsme ho pololetními prázdninami a končili těmi jarními. Mezitím jsme ale stihli spoustu práce a hned několik zábavných akcí, či projektů. V českém jazyce jsme zvládli psaní i/y po měkkých a tvrdých souhláskách. Pilně jsme pracovali na zlepšování našich čtenářských dovedností. V matematice už bez problémů počítáme do stovky a seznámili jsme se s principem písemného sčítání a odčítání. Během výtvarné výchovy a pracovních činností jsme vyráběli čepice a límce na masopustní průvod. Ten vypukl v úterý 13. února a vedl přes naše budovy se staršími spolužáky, náměstí a školku. Všem jsme předvedli masopustní rej a zazpívali nacvičené písničky. Den jsme zakončili venkovní diskotékou. Velmi povedenou akcí byla návštěva záchranáře Marka a jeho sanitky. Ten děti seznámil se zásadami tísňového volání a první pomoci. Únor nám také zpestřila valentýnská pošta, kde jsme si navzájem mohli posílat pěkné vzkazy. Všichni už pomalu vyhlížíme jaro a těšíme se co nám přinese.