2.A – říjen 2022

Říjen je měsíc barevného listí a stejně tak pestré byly i naše aktivity ve škole. Na začátku měsíce jsme do své třídy přivítali nového spolužáka Ondřeje, který mezi nás ihned zapadl. V rámci výchovy ke zdraví jsme v pátek 7.10. přivítali projekt Zdravá pětka, kde tentokrát známka pět byla ta nejlepší. Dozvěděli jsme se o potravinách, které jsou našemu tělu prospěšné a naopak, které bychom měli z jídelníčku vynechat. V následujících týdnech jsme se těšili na divadelní představení. Naše jídelna se proměnila v divadlo, vyrostly tam kulisy, hlediště a pohádka Čert a Káča mohla začít. Před podzimními prázdninami, se naše třída 2.A připojila k projektu Puntíkový den, jehož cílem bylo šířit mezi širokou veřejnost povědomí o tom, že lupénka není infekční onemocnění. Všichni včetně paní učitelky jsme tak vytvořili jeden velký puntíkatý tým. Tentýž den jsme si také připomněli státní svátek 28. října Vznik samostatného československého státu. Po prázdninách jsme se těšili na Halloweenské učení, které nás moc bavilo, nechybělo ani závěrečné společné zpívání na chodbách, které pravidelně o hodinu hudební výchovy nacvičujeme s paní učitelkou. V měsíci říjnu kromě těchto pestrých aktivit jsme se naučili pár básniček, pomocí abecedy umíme řadit slova. Poznáme druhy vět, kterým se budeme věnovat i nadále, procvičujeme čtení a psaní. V pracovním sešitě matematiky jsme se naučili sčítat a odčítat do dvaceti s přechodem přes desítku. V rámci projektu Hravá prvouka jsme zakončili téma bezpečnost, dopravní značky a škola. O výtvarnou výchovu a pracovní činnosti se těšíme vždy krásných výkresů a výtvorů.