2. A – říjen 2020

Říjen ve 2.A

Druhý podzimní měsíc – říjen jsme zahájili návštěvou muzea v Unhošti, kde probíhala výstava výpěstků unhošťských zahrádkářů a také výtvarná soutěž o nejhezčí slunečnice, které se se svojí společnou prací účastníme. Výstavou nás provázela paní Štěpánová, kromě ovoce a zeleniny nám také ukázala, a mohli jsme si vyzkoušet, jak se dříve mlelo obilí nebo jak se stáčí med. Na zahradě muzea jsme viděli hmyzí domeček a zkusili si rýžovat zlato. Nejvíce nás zaujala výroba vlastní sopky. Výstava byla zajímavá a moc se nám líbila.

V úterý 8. října k nám do třídy přišla paní lektorka s programem Tonda Obal na cestách. Dozvěděli jsme se, jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Měli jsme možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a byli jsme překvapeni, co všechno se dá z vytříděného odpadu ještě vyrobit. Paní lektorka nás pochválila, že jsme pozorně poslouchali a spoustu pravidel o třídění odpadu znali.

Říjnové dny ve škole začaly novým učivem v českém jazyce, naučili jsme se abecedu a řadit slova podle abecedy, v matematice se stále zdokonalujeme ve sčítání a odčítání do 20, v prvouce jsme si povídali o podzimu. Malovali jsme obrázky, které patří k podzimu, bohužel jsme je v pondělí nestihli všechny namalovat a od středy 14.10. byly všechny školy uzavřeny, obrázky zůstaly nedokončené a třída prázdná.

V současné době se společně učíme a povídáme si na on-line hodinách při distanční výuce. Velká část učení je na rodičích a já bych jim alespoň touto cestou chtěla moc poděkovat za výbornou spolupráci.

Mgr. Marcela Kleinová