2.A – prosinec 2021

Poslední týdny v tomto roce aneb měsíc plný krásných překvapení

Začátkem měsíce jsme si užívali učení v „Čertovsko-andělské škole.“ Všechny zábavné úkoly jsme s chutí plnili a vše jsme snadno splnili, čekala nás veliká pochvala od paní Luciferky.

Zda máme dostatek fyzických sil a schopnost být dobrým kamarádem a táhnout za jeden provaz jsme si zkusili v naší sportovní hale. Název programu byl: ZBOŘÍME LEDY. Tomáš a Markéta z Labyrintu nás provázeli nelehkými sportovními aktivitami – přenést hvězdičku z kroužku a provázku na cíl, stavění okének z rukou a jejich následné prolézání, vybarvování předmětů podle diktátu v běhu… Soutěže byly různé a vždy se měnili členové v družstvu. Jako třída jsme dopadli moc dobře. Vše jsme dokázali a bylo moc pěkné vidět, jak skvěle spolu děti spolupracují.

Díky pohádce „Sněhuláčkovy trampoty“ jsme si užili kulturní zážitek u nás ve škole. Sněhuláček a jeho kamarád klaun nám připomněli, o čem Vánoce vlastně jsou, jak je slavili lidé v minulosti a které tradice a zvyky zůstaly až dodnes. Kdo měl chuť, mohl si i na hity o zimě zatancovat.

Během prosince jsme také mysleli na všechny babičky a dědečky, kteří tráví Vánoce v Domově seniorů v Unhošti. Vyrobili jsme jim pro radost přáníčka.

Mnoho legrace a hereckého či scénáristického nadání jsme si užili při setkání s postavičkami ze známého časopisu Čtyřlístek.

Paní lektorka Veronika z Besedária nás provedla kouzlem komiksu. Děti měly možnost si komiks vymyslet a danou scénku zahrát. Děti program nadchnul, či dokonce zcela pohltil. Při loučení jsme si slíbili, že toto setkání nebude určitě poslední.

Jelikož nám ani letos štěstí nepřálo uskutečnit VÁNOČNÍ DÍLNIČKY ve škole, pozvali jsme si hodnou maminku Májinky – paní Svatošovou k nám do školy. Díky její šikovnosti, hezkým nápadům si děti mohly vyrobit několik ozdobiček z rychleschnoucí hmoty. Všichni si válení hmoty válečkem a následné vykrajování moc užívali.

Překvapení tento měsíc bylo opravdu hodně. Další moc hezké setkání bylo v pondělí 20. prosince, kdy mezi nás přišla naše hodná a oblíbená paní knihovnice Lucka Chvojková. Ta děti provedla četbou nejkrásnějších vánočních příběhů. Také dětem doporučila několik hezkých knížek s vánoční tématikou.

Poslední den ve škole patřil jako každý rok návštěvě školního Ježíška a třídním besídkám. Už ráno byly děti šťastné, že pod stromečkem našly dárečky. Zvědavost byla veliká! Než jsme si dárečky rozdali, čekala nás zábava – různá vystoupení dětí. Poslechli jsme si vtipy, luštili hádanky, zazpívali koledy, holčičky nám zahrály na flétničky a také se recitovaly básničky. Největším překvapením byla zábava pro všechny, naše Verunka si připravila na tabuli nakreslený komiks s vánoční tématikou. Příběhy byly dva – jeden o rybičkách a druhý o Santovi. Tento nápad byl skvělý, moc se všem líbil a zabavil nás skoro na půlhodinky. Musím říci, že fantazie dětí byla obrovská, hodně jsem se zasmála i já. Verunka za svou skvělou zábavu sklidila obrovský zasloužený potlesk! Mě hřál nádherný pocit na srdci, jak šikovné a moc prima děti ve třídě mám!

Měsíc prosinec byl moc zdařilý. Děti se těšily na každý den, zda bude zase nějaké to překvapení, protože já jsem o každém setkání dětem dopředu často nic neřekla. Většinou až v ten den ráno. Při loučení na prázdniny loudily, zda budu i v lednu v překvapeních pokračovat… Kdo ví? 😊

Ráda bych všem – malým i velkým, všem krásným dušičkám, popřála radostné a poklidné prožití vánočních svátků. Užijte si je s rodinkou, blízkými a přáteli ve zdraví. Odpočívejte a na všechny se budu těšit v lednu.

Paní učitelka Dita Makovičková