2.A – Čertovské učení – projektový den

Naše veselá andělsko-čertovská škola

Na pátek 3. prosince jsme se všichni moc těšili. Projektové dny máme totiž opravdu rádi. Na naše přání jsme si udělali v tento den speciální andělsko-čertovskou školu!

Během ní jsme plnili spoustu různých zábavných úkolů a hádanek. Například jsme do čertovských pytlů doplňovali slova opačná a do zvonečků slova souznačná. Psaní úhledného písma si děti vyzkoušely při přepisu básničky o andělíčkovi.

Také jsme společně zakusili horko kotle plného zapeklitých příkladů. Čertík Bonifác při jejich počítání udělal několik chyb a Lucifer je zřejmě přehlédnul, a proto jsme měli za úkol všechny napáchané chyby opravit. Žáčky jsem moc pochválila, protože všechny chybky našli a správně opravili!

Nejvíce se však všechny děti těší na děsivý dupot a bouchání čertů. Jak je již zvykem, čerty doprovodil Mikuláš a krásní andělé. Letos byli na všechny děti moc hodní a štědří. Pamlsky a dárečky dostaly děti v hezkých vánočních taštičkách. Jako každý rok žáčci slíbili, že se malinko, každý v něčem, polepší. A já pevně věřím, že tomu tak doopravdy bude.

Paní učitelka Dita Makovičková