2.A – listopad 2023

Poslední podzimní měsíc jsme měli hodně nabitý. Začali jsme divadlem Evy Hruškové a její Šípkovou Růženkou. Hned následující týden jsme pak zažili skvělou přednášku o dravcích. Užili jsme si pyžamový den, den s ukázkou ragby, kde jsme neseděli a nekoukali, ale vše si prakticky vyzkoušeli. Navštívili jsme knihovnu a s paní Chvojkovou jsme pracovali s vtipnou knížkou Křeček v letu, kterou jsme dostali na červnovém pasování na čtenáře. Na konci listopadu jsem měli velký výlet do Toulcova Dvora, kde se z nás stali zvířecí detektivové. Naučili jsme se zásady pohybu po, ale i rozlišování různých stop, jež po sobě zvířátka zanechávají. V polovině měsíce jsme se setkali se spolužáky z 6.A a to v rámci patronátu. Starší spolužáci si pro nás připravili povídání o dni válečných veteránů a následně jsme společně vyrobili vlčí máky a šly je umístit k pomníku legionáře. Také jsme během listopadu poprvé vytvářeli lapbook k tématu svatého Martina. Pro dobrou věc jsme vyráběli přáníčka pro seniory. V českém jazyce jsme hodně trénovali tvoření slov. V matematice jsme trénovali počítání do 20 s přechodem přes deset a více se věnovali slovním úlohám. Děti stále zlepšují a učí se novým věcem. Těšíme se na prosinec další akce jež, nás čekají.