2.A – listopad 2022

Měsíc listopad je pro nás typickým podzimním měsícem, kdy jsou krásně zbarvené stromy a postupně opadává listí. Ve škole se v tuto dobu učíme rozpoznávat stromy jehličnaté od listnatých, nebo jaké máme druhy ovoce či zeleniny. V českém jazyce už víme, co jsou druhy vět a co je věta, slovo a slovní význam. Venku na stromech sice listy opadají, ale náš čtenářský strom ve třídě se rozrostl o pěknou korunu. V matematice opakujeme přirozená čísla do 20 s přechodem přes 10. Počítání trénujeme pomocí rozkladů. Na začátku měsíce jsme se pobavili v sokolovně, kde nás doprovázel hudební kolotoč. Dozvěděli jsme se i o finanční gramotnosti, o kterou se postarala Abeceda peněz, a ke konci měsíce jsme se společně se třídou 1. B vypravili na výlet do Toulcova dvora, kde nás čekal program o Adventu. Vyrobili jsme si svíčku, řetěz a splnili naučné úkoly. Měsíc listopad jsme si užili a těšíme se, co nového a pěkného nám přinese měsíc prosinec.