2.A – listopad 2020

Listopad ve 2.A

Začal třetí podzimní měsíc – listopad, a my jsme se stále učili z domova. Ale učení nám šlo stále lépe a lépe. Stačilo hodiny naplánovat do kalendáře a už se jen připojit. Všichni se rychle naučili zapnout a vypnout mikrofon nebo kameru a pilně pracovat. Některé úkoly jsme na online hodinách nestihli vypracovat a byla potřeba pomoc rodičů, za kterou jim opět děkuji.

18.listopadu jsme se vrátili do školy a jsme moc rádi.

Stále se zdokonalujeme ve čtení, některé děti si již čtou knížky. V matematice ještě procvičujeme sčítáni a odčítání do 20. Dnes jsme začali pracovat v novém sešitě, ve kterém budeme počítat do 100.

Nejvíce nás asi baví malování a tvoření. Ve výtvarné výchově se nám povedly namalovat obrázky s názvem „Den a noc“ a v pracovních činnostech jsme si z kousků barevného papíru vyrobili podzimní list a také z barevných papírů, udělali velikého čerta.

I když je venku zima, chodíme při tělocviku na vycházky do okolí Unhoště.

V neděli 29. listopadu začal adventní čas, aby byl veselý, přišli jsme do školy vyzdobeni adventními doplňky, všem moc slušely Povídali jsme si o tom, co nás během adventu čeká, a že už se všichni těšíme na Vánoce.

Za sebe a všechny děti všem přeji radostné prožití adventních dnů.

Mgr. Marcela Kleinová