2.A – leden 2024

V Novém roce jsme se vrátili do lavic plni elánu a s chutí se pustili do dalšího učení. V Českém jazyku jsme se zaměřili na rozlišování tvrdých a měkkých souhlásek, což nám pomáhá lépe porozumět pravopisu našeho mateřského jazyka. V matematice jsme se odvážili k počítání do 100, což pro nás byla velká výzva, ale zároveň i radost, protože jsme se na tento milník již dlouho těšili. Nezapomněli jsme se také intenzivně věnovat rozvoji čtenářské gramotnosti, což považujeme za základní dovednost. Na konci měsíce jsme si pro srovnání napsali pololetní písemné práce, které jsme zvládli na výbornou. Dalším významným úspěchem bylo dokončení plaveckého výcviku, kde se každý z nás posunul ve svých dovednostech a zaslouženě získal "mokré vysvědčení". Leden byl také měsícem plným zajímavých akcí. Dne 15.1. jsme měli možnost poslechnout a zatančit si při vystoupení cimbálové muziky Réva přímo v naší školní hale. 22. ledna proběhla stmelovací pohybová akce „Zboříme ledy".Poslední lednový den jsem ještě před rozdáváním vysvědčení stihli vyhodnotit recitační soutěž. Naši nejlepší recitátoři postoupili do školního kola. V novém pololetí se těšíme na další zážitky.